Η επίσκεψη της Διώνης στο σχολείο μας

H επίσκεψη της Διώνης στο σχολείο μας

Στο πλαίσιο του εργαστηρίου δεξιοτήτων «Υπεύθυνα παιδιά-Υπερασπιστές των ζώων» της θεματικής ενότητας: Φροντίζω το περιβάλλον, Παγκόσμια και Τοπική Πολιτιστική Κληρονομιά, το οποίο υλοποιείται στο σχολείο μας, μάς επισκέφτηκε η Διώνη με την κα Κατερίνα Παπαποστόλου από την ομάδα Ζω.Ε.Σ. (Ζωοφιλικές Ενημερώσεις Σχολείων). Η Διώνη ήταν ένα πρώην αδέσποτο σκυλί, το οποίο βρέθηκε μαχαιρωμένο, σε κακή κατάσταση και υιοθετήθηκε από την ομάδα. Η κα. Παπαποστόλου μας έδωσε χρήσιμες πληροφορίες για τα σκυλιά και μας μίλησε για τον τρόπο με τον οποίο οφείλουμε να αγαπάμε και να σεβόμαστε τα ζώα.

Η ανάρτηση της κας Παπαποστόλου για την επίσκεψη στο σχολείο μας

"Αγαπημένο 12ο νηπιαγωγείο Καλαμαριάς και πολυαγαπημένη Tania Toziou που μας κάλεσε και που συνάντησα μετά από πολλά χρόνια ????????????

Ποσό όμορφα περάσαμε με τα καταπληκτικά παιδιά τους που δέχτηκαν να μπουν όλα στο Παλατι των Ονείρων μαζί μας και να δουν τη ζωή μέσα από τα μάτια αδέσποτων σκύλων ????
Αυτή ήταν η αρχή ????
Μαζί θα βαδίσουμε και σε άλλες δράσεις που έρχονται σύντομα ????‼️????????

Μπορεί να είναι εικόνα σκύλος